Кошик
1212 відгуків

Саджанці жовтої малини

Жовта малина, з незрозумілих причин, дуже рідко зустрічається на городах у наших співвітчизників. І це абсолютно несправедливо, адже її смак, врожайність і вітамінна цінність ягід дуже високі!

Жовта малина, безумовно, відрізняється від червоної не тільки кольором, але і містяться в ній речовинами. У жовтих сортах значно більше цукрів і відчутно менше органічних кислот, антоцинів же, червоних пігментів, в жовтій малині практично немає. Саме їх мала кількість робить жовту малину гіпоалергенною ягодою. Жовта ягода ще й багатша за червоною за вмістом вітаміну V9 і фолієвої кислоти.

Жовта малина менш примхлива, ніж червона, легше переносить морози і має більш високий імунітет до хвороб, що дає перевагу. Як і будь-який інший сорт, жовта малина не виносить заболочених і пересушених ґрунтів і має потребу в системному поливі, що особливо важливо при формуванні плодів.

Спочатку жовта малина не вийшла на промислові ринки у зв'язку з тим, що вона купує свій характерний колір вже на останній стадії зрілості, до цього моменту вона біла. Поспілі ягоди легко обсипаються, що ускладнює їх транспортабельність. Все це властиво першим жовтим сортам, таким, як, наприклад, Корнуельська Вікторія. Нові селекційні сорти вже набагато менш чутливі.

Жовта малина, на відміну від червоної, потребує добрива не тільки гноєм, а й золою. Процедура застосування золи проста. Навесні розкидайте золу по грядці в пропорції 200 грамів на 1 кв. м. Замінити золу може сірчано-кислий калій, пропорція: 50 грамів на 1 кв.м. Ґрунт не перекопуйте, достатньо розпушування з легким зачепленням добрива граблями.

І наостанок дещо цікаве про жовту малину. У 2017 році в Англії був представлений новий сорт жовтої малини «Шампанське». Смак самих ягід був описаний споживачами, як тонкий, повітряний і нагадує «щось середнє між грушами і виноградом

.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner