Кошик
1074 відгуків

Саджанці Бересклету

Бересклет (або бруслина) - це багаторічний листопадний або вічнозелений чагарник. Вони бувають різної висоти. Наприклад, грунтопокривні види досягають не більше 30 см. Високорослі напівчагарники можуть мати висоту аж до 6 м і навіть 8 м. Рослини виглядають дуже мальовничо. У них ажурні густо посаджені листя, які візуально роблять крону повітряною та вишуканою. 

Такі насадження однозначно урізноманітнюють сад, парк чи прибудинкову територію. Достатньо замовити саджанці бруслини і посадити їх відповідно до агротехніки вирощування. Загалом завдання нескладне, тому впорається навіть недосвідчений садівник.

 

Вибір місця для посадки бересклету: основні поради

При виборі ділянки для бруслини враховуйте, що вона зазвичай сильно розростається в ширину або висоту. З цієї причини не висаджуйте саджанці надто близько до інших рослин. Краще виділити під насадження більш-менш простору ділянку. Карликові види можна висаджувати у великі ящики чи горщики. Влітку зазвичай їх виносять у садок, але на зиму залишають у прохолодному приміщенні.

Що стосується умов для вирощування бруслини, цілком підійде невелика півтінь. Але у випадку з ряболистими сортами краще посадити саджанці на сонці. Ґрунт повинен бути легким, поживним, водопроникним. Оптимальна реакція – слаболужна чи нейтральна. Ще звертайте увагу на рівень залягання ґрунтових вод. Бересклет не любить застоїв води.


Рекомендації щодо посадки бересклету

Посадка бересклету складається з наступних етапів:

  1. Зробіть посадкову яму, бажано заздалегідь. Оптимальна глибина та ширина становить приблизно 50 см.
  2. На дні посадкової ями сформуйте дренажний шар завтовшки близько 7 см. Підійде керамзит, бита цегла або інші подібні матеріали.
  3. Підготуйте грунтосуміш із садової землі та компосту, дотримуючись однакової пропорції. По можливості додайте сюди 100 г суперфосфату.
  4. Засипте суміш у яму, поставте сюди саджанець бруслини, розправте його коріння і присипте землею. Простежте за тим, щоб коренева шийка була на рівні ділянки.
  5. Рясно полийте рослини і замульчуйте пристовбурне коло.

Цей декоративний чагарник дуже красиво виглядають у групових посадках. Грунтопокривні сорти можна використовувати для створення бордюрів. Загалом варіантів для оформлення ділянки дуже багато, тому вибирайте будь-який.

 

Як правильно доглядати за бересклетом після посадки

Щоб саджанці бересклету добре росли і розвивалися, оточіть їх турботою. Дотримуйтесь таких порад щодо догляду:

  • Полив - стежте за зволоженням кущів, оскільки бересклет любить помірний полив. У посуху кількість води можна збільшити;
  • Обрізка - рослина чудово відгукується на формуючу обрізку. Після неї бересклет швидко відновлюється і стає більш пишним. Це особливо доречно при створенні живоплотів з кущів;
  • Підживлення - щоб підтримувати декоративні якості чагарників, вносите за сезон 2 підживлення. Навесні використовуйте добрива з азотом, а на початку осені додавайте фосфор та калій.
  • Видалення бур’янів та розпушування ґрунту - не забувайте також видаляти бур'яни, час від часу розпушувати ґрунт біля кущиків і накривати шаром мульчі. 
  • Укриття на зиму - що стосується зимівлі, дорослі насолоду досить добре переносять холод. Молодий кущ бруслини краще накрити лапником або листям.

 

Найкращі саджанці в інтернет-магазині Kustik

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner