Кошик
1074 відгуків

Саджанці Лаванди

Лаванда справді унікальна. Рослини з неповторними кольором і ароматом прикрашають сади і підвіконня. Лавандові квітки використовують в декоруванні будинків, у створенні картин і навіть в кулінарії. А роль рослини в парфумерії просто неоціненна. У матеріалі докладніше розглянемо цю дивовижну рослину: які сорти бувають, як його вирощують і для чого використовують.

Популярні види лаванди
Завдяки неймовірній популярності лаванди, її вирощують по всьому світу. Нижче розглянемо найпопулярніші види лаванди та їх властивості.

Лаванда англійська (або вузьколиста)
Це найпопулярніший вид лаванди. Саме її ви уявляєте, коли говорите про квітку в цілому. Найчастіше саме вузьколиста лаванда (lavandula) прикрашає ландшафтний дизайн ділянок в середній смузі Росії. Лаванда вузьколиста досягає висоти 90-100 сантиметрів. Цвіте вона в червні і липні.

Лаванда французька (або лаванда зубчаста)
Трохи нижче англійської - 50-60 сантиметрів. Квіти схожі на колосся. Цей сорт цінують за насичений аромат і велику різноманітність кольорів. В основному використовується як декоративна рослина. Починає цвісти наприкінці травня або на початку червня, залежно від регіону.

Лаванда черешчаста
Цей сорт вирощують в основному для кулінарних потреб. Саме квіти черешчатої лаванди додають в авторський шоколад, каву і декори для тортів. Зовні відрізняється блідим відтінком кольорів, насиченим ароматом і вузькими суцвіттями.

Лаванда голландська (лаванда гібридна)
Це найвища представниця лаванди - висота куща досягає 2-х метрів. Це гібрид англійського і французького сортів, його вирощують для виробничих потреб. 

Важливі моменти технології вирощування
Розсаду потрібно висаджувати у відкритий грунт в кінці травня або початку червня. Лаванда - світлолюбна рослина, тому потрібно висаджувати його на добре освітленій відкритій території, щоб вона рясно цвіла і давала молоді пагони. Ідеальний грунт - піщаний, добре пропускає вологу і кисень. Болотистий грунт або ґрунтові води, що залягають не глибоко від поверхні, можуть стати причиною загибелі чагарника. Кислотність грунту повинна бути нейтральною або слаболужною. Води для поливу рослин потрібно багато. При посушливій погоді потрібно збільшити полив. Особливо в перший рік важливо стежити, щоб грунт не пересихав.

Два рази на рік лаванду потрібно підгодовувати добривами: мінеральними азотними навесні і фосфорно-калійними восени. Весняне підживлення потрібне для того, щоб кущ «прокинувся» і активно випускав молоді пагони. А підживлення в літні місяці підтримує цвітіння. Молоді рослини потрібно занурювати після кожного поливу і обов'язково видаляти навколо них бур'яни.

Після того, як кущики лаванди відцвітуть, потрібно обрізати всі відмерлі суцвіття. Обрізку лаванди потрібно проводити і восени. Так ви зможете зберегти потрібну форму куща і допомогти рослині легше перенести зиму. Раз на 10 років потрібно обрізати всі гілки чагарнику на висоті до 1 сантиметра. Цей процес називають омолодженням. Після обрізки виростають молоді пагони, які рясно цвітуть.

Природні вороги лаванди - попелиця, цикадки і сіра гниль. Обробку потрібно проводити навесні, щоб хвороби і шкідники не завадили розвитку чагарнику. Влітку теж потрібно регулярно перевіряти рослини на предмет хвороб і шкідників. Особливо небезпечні шкідливі комахи в період цвітіння.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner