Кошик
1215 відгуків
🌿KUSTIK
+380 (98) 111-15-71
+380 (66) 124-50-07

Саджанці малинового дерева
 

Збирати врожай штамбової малини одне задоволення, кущі виростають високі, практично не хворіють, і володіють високою врожайністю. Ми розповімо про переваги малинового дерева, сортах, правила вирощування, обрізки і формування штамбової форми.

Практично на кожному дачній ділянці можна зустріти ягідні кущі. Малина – найбільш урожайна, корисна, одна з самих смачних і улюблених ягід. Останнім часом особливу популярність серед дачників отримало малинове дерево. Малинове дерево – термін, придуманий для позначення не певного сорту, способу вирощування ягоди. Насправді, це звичайний кущ, що зовні нагадує дерево, особливо після опадання листя восени, також його називають «штамбової малиною». Такий вид малині надають штучно: вже пагони, гілки зрізують, а у молодих пагонів прищипують верхівки. Після цієї процедури починається посилене розвиток бічних відростків, їх кількість може доходити до 10 штук. Вже до першої осені після висаджування малина буде нагадувати невеликий саджанець.

Переваги штамбової малини Досвідчені городники виділяють кілька переваг вирощування штамбових сортів перед звичайними: Стовбур - штамб чагарнику товстий, добре тримається, не потребує підпорах, витримує вагу ягід. За рахунок великої кількості плодоносних бічних пагонів, врожайність штамбової малини набагато вище, ніж у звичайних кущів. Ягідки великі за розміром, важкі, не водянисті, але солодкі, з невеликим вмістом насіння.Холодостійкість (урожай можна збирати до появи перших заморозків); Невибагливість у догляді; Кущі штамбової малини пряморослые і можуть досягати у висоту до 2 метрів, тому ягоди зручно збирати і вони добре визрівають. Вирощування і догляд за малиновим деревом. Перед тим, як посадити малинове дерево на дачі, потрібно обов'язково врахувати особливості його вирощування та догляду.
В перший рік посадки урожай ягід буде не дуже великим. Тільки до другого року життя, дерево покривається плодоносними гілками з ягодами, з-за вкорочених міжвузлів розташованих щільно один до одного. Висаджують рослини близько метра один від одного, між рядами слід робити відступ близько 2 метрів. Роблять це тому, що кущі малини виростають широкими і з густими гілками.

Особливості поливу малинового дерева Штамбові сорти вимагають рясного поливу: відро води з періодичністю раз на тиждень. Важливо не перестаратися в сиру погоду, вода не повинна стояти, інакше загниє коренева система. На місці висадження рівень ґрунтових вод не повинен перевищувати 1,5 метра. Підготовка ґрунту Для садіння підходить тільки родючий грунт, попередньо удобрена гноєм або гноєм. При відсутності органіки слід скористатися мінеральними підгодівлями, при повній відсутності добрив урожай буде невеликим і не визріє. Через 10 років грунт під малиновим деревом буде виснажена, тому рослину потрібно пересадити в інше місце, щоб рослині вистачало мікроелементів. На місці старих посадок рекомендується вирощувати злакові сидерати, термін відновлення грядок для розведення нового малиннику – 5 років.
                                                                                     ПІДСУМОК:       

Штамбові сорти малини теплолюбні, але не вимогливі до догляду. Такий вид вирощування кущів дуже зручний при зборі врожаю і візуально прикрасить ділянку, особливо під час цвітіння та плодоношення. При правильному догляді малинове дерево дає багатий урожай великих і солодких ягід.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner