Кошик
1212 відгуків

Саджанці банана

Банан – теплолюбна рослина. В Україні він сам по собі не росте. Але сьогодні є спеціальні сорти для домашнього вирощування. Такі саджанці банана також вимогливі до догляду, проте їх можна посадити у себе на дачі або в квартирі. Достатньо ознайомитися з правилами по вирощуванню і знайти хорошу розсаду.

Нюанси посадки та догляду

Для початку потрібно купити саджанці банана. Важливо вибирати якісний посадковий матеріал, оскільки від нього залежить успіх у вирощуванні рослини. Грунт краще брати змішану з перегноєм і піском у пропорції 3:1:1. Перед посадкою грунт знезаражують окропом.

В залежності від висоти розсади підбирають ємність. Невисокі саджанці банана висаджують у горщики об'ємом 1-2 л. Розсада висотою 60-70 см вимагає більшої за розмірами ємності. Оптимально – 10-15 л.

Насипте в горщик дренаж з керамзиту або червоної цегли, трохи піску. Додайте підготовлений грунт і акуратно помістіть саджанець. Щоб розсада банана добре прижилася, слідкуйте за цілісністю коренів при посадці.

Догляд за рослиною в цілому досить простий. Головне – дотримуватися рекомендації щодо:

  1. Освітлення. Банану потрібно багато світла для розвитку. Краще поставити ємність з розсадою на підвіконня, що виходить на південну сторону. Недолік світла впливає на якість і дозрівання плодів.
  2. Температури. Так як рослина любить тепло, важливо створити для нього комфортний мікроклімат. Оптимальна температура – +23-...+26°. При опусканні значення нижче +16° ріст культури сповільнюється.
  3. Вологості. Розсада бананів росте краще, якщо забезпечити їй достатню кількість вологи. Обприскуйте саджанці хоча б раз у день. Можете встановити поруч з горщиком ємність, наповнену вологим керамзитом.
  4. Поливу. Банан любить воду. Тому не забувайте його регулярно поливати. Намагайтеся брати воду кімнатної температури. У зимовий час рослина не так примхливо до поливу.
  5. Підживлення. Добрива краще використовувати натуральні. Підійде підживлення перегноєм, попелом. Удобрюють саджанці банана влітку 1 раз на тиждень, а взимку достатньо 1 разу на місяць.

Не забувайте про хвороби шкідників. У кімнатних умовах саджанці майже не хворіють, але для профілактики можна обробити грунт біля банана тютюновим пилом.

Можливі проблеми

У новачків можуть виникнути деякі труднощі при вирощуванні саджанців банана. Але не варто засмучуватися. Деякі проблеми з легкістю усуваються, а інші ніяк не впливають на розвиток культури. Найчастіше стикаються з такими труднощами:

  • уповільнення росту, зів'янення листів – свідчить про дефіцит поживних речовин. Проведіть серію підживлень або пересадіть банан у велику ємність;
  • засихання, скручування кінчиків листя – вказує на надмірну сухість повітря. Частіше обприскуйте саджанці і підвищить загальний рівень вологості в кімнаті;
  • темна пігментація на старих листках – звичайне явище, яке не впливає на розвиток банана;
  • надмірна м'якість і потемніння стебла – говорить про початок гниття рослини. Потрібно терміново зменшити обсяги поливу.

В цілому саджанці банана вирощувати так само просто, як і багато інші кімнатні рослини. При дотриманні всіх правил і рекомендацій вже скоро вийде зібрати хороший урожай.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner