Кошик
1212 відгуків

Розсада пізніх сортів полуниці

У грамотного городника завжди на грядці знайдеться місце під пізні сорти полуниці. Коли ранні та середні вже відцвіли і перестали плодоносити, ці тільки починають давати ягоди. Урожай з пізніх сортів садової суниці збирають з початку липня. Деякі плодоносять аж до жовтня, що дозволяє одержати ягоди на вигідний продаж або використовувати їх в своїх цілях: конвертація, заморожування та ін.

У чому плюси сортів

Пізньостиглу полуницю зазвичай висаджують разом з іншими сортами. Так на ділянці будуть різні кущі, і загальне плодоношення культури значно триватиме. Можна назвати кілька основних переваг пізньої полуниці:

ягоди в кінці сезону коштують дорожче, що особливо важливо для торгівлі;
рослина витримує критичні погодні умови (посуха, надмірна вологість);
полуниця стійка до багатьох захворювань (фітофтороз, борошниста роса і т.д.);
ягоди легко переносять транспортування.

Найпопулярніша полуниця пізніх сортів дозрівання в Україні: «Гигантелла Максі», «Пандора», «Корона», «Мальвіна», «Пегас» і т. д.

Рекомендації по вирощуванню і догляду

Основа якісного врожаю – розсада полуниці пізнього строку дозрівання. Важливо купити дійсно гарні кущі, щоб у підсумку вони принести смачні плоди.

Висаджують саджанці пізньої полуниці навесні або восени. У першому випадку потрібно почекати, поки сніг повністю зійде, а земля добре прогріється. Осіння посадка передбачає перенесення саджанців у відкритий грунт в кінці літа або початку осені. Важливо не затягувати з висаджуванням пізніх сортів, інакше рослина може погано вкоренитися.

Оптимальна густота висадки - не більше 4 кущів на 1м2 ділянки. Достатній простір забезпечить хороші умови для зростання і розвитку культури.

Догляд залежить від конкретного сорту пізньої полуниці. В цілому всі рослини вимогливі до вологи. Їх поливають 3-4 рази в тиждень. Щоб волога утримувалася в ґрунті на довше, обов'язково мульчируйте пізній сорт суниці.

Незважаючи на стійкість до захворювань, краще обприскувати рослини безпечними засобами проти шкідників. Корисно використовувати добрива для поліпшення якості та кількості врожаю.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner