Кошик
1212 відгуків

Як і коли садити саджанці зизифуса

Як і коли садити саджанці зизифуса

Вибір місця для висадки розсади зизифуса

Щоб ця екзотична рослина повноцінно розвивався, йому потрібно багато сонячного світла. В темному місці культура майже не росте, крім того, дає мало врожаю. Навіть якщо зизифус при поганому світлі цвіте, плоди практично не зав'язуються. Отже, для висадки молодняку виберіть найбільш сонячне місце. Враховуйте, при цьому, те, що ділянка повинна мати хороший захист від вітру і протягу.

Оптимальним варіантом для висадки молодого дерева зизифуса вважається рівна ділянка на рівнині біля якоїсь будівлі, яка зможе захистити рослину від холодного вітру. Садити зизифус на низьких ділянках не рекомендовано.

Якість ґрунту теж вважається важливою умовою, щоб рослина рівномірно росло і давало плоди. Зизифус любить помірно вологий і родючий грунт, але щоб у ньому не було занадто багато поживних компонентів. У сухому і бідному грунті рослина погано росте, дає мало врожаю. Якщо багато внести добрива, культура покриється великою кількістю листя, при цьому, плодів на ньому буде мало.

 

Коли краще висаджувати розсаду зизифуса

Посадку молодого рослини краще робити тоді, коли культура в стадії спокою.

1. Висадка саджанця навесні. Краще всього висаджувати зизифус, який має відкриту кореневу систему, навесні (березень, квітень), до того моменту, поки не розпустяться бруньки. До цього моменту повинна налагодитися тепла погода. Температура на вулиці повинна становити не менше +12 градусів. Вночі вже не повинні бути заморозки. Якщо поквапитися з посадкою навесні, коли грунт ще мерзла, його неможливо буде добре ущільнити, біля кореневої системи з'являться порожні місця. У них з часом почнуть гнити коріння, тому рослина згодом загине. Грамотно посаджений зизифус навесні швидше приживеться, наростить коріння, активніше буде розвиватися. Але після посадки навесні рослина потребує особливого догляду, тому його потрібно постійно поливати, підгодовувати, щоб незміцнілий молодняк не помер від нестачі вологи.

2. Висадка зизифуса восени. Можна садити саджанці зифуса в осінній час. Оптимальні терміни - вересень, жовтень. Найважливіше - підготувати заздалегідь місце, посадити рослину за кілька тижнів до того, як настануть перші заморозки. Якщо посадити пізно, культура не вкорениться, загине. Після висадки рослину потрібно занудити, закрити, використовуючи агроволокно. Подібна підготовка дозволить рослині добре перенести низьку температуру. Якщо ж зизифус постраждає трохи від заморозків, він зможе відновитися, так як має високі регенераційні якості. Розкривати саджанець можна після того, як розтане сніг.

Рослину, вирощену в контейнері, можна висаджувати протягом усього сезону. Однак тоді, коли на вулиці не сильна спека. Краще приділити посадці час ввечері або коли похмура погода, щоб зменшився ризик того, що згорять нирки і листя. Так як молодий зизифус з контейнера пересаджується способом перевалки з грудкою землі, коріння під час посадки не травмуються, розсада швидко приживається.

Як грамотно посадити зизифус

Зизифус любить теплу погоду, світло. Йому не страшна сильна посуха. Кращою ділянкою, куди можна висадити молоде деревце, вважається південна і південно-західна сторона, куди потрапляє багато світла. На погано освітленій ділянці рослина розвивається повільно, тривалий час не дає плодів.

Зизифус вважається теплолюбною культурою. У місцях, де часто холодна погода, дерево теж може рости, проте не завжди приносить хороший урожай.

Правильно произвести высадку саджанці зизифуса вам поможет следующая инструкция:

1. Яму для молодняка підготуйте заздалегідь. Викопайте рів до 100 см в глибину, і 100 см в діаметрі.

2. У ямку додайте гній, а також мінеральний склад.

3. Поставте рослину в поглиблення, засипте, гарненько ущільніть грунт біля дерева.

4. Не сильно заглубляйте молоду рослину, вистачить приблизно 10 см.

5. Після посадки гарненько полийте зизифус, грунт навколо деревця покрийте мульчею, використовуючи, наприклад, тирсу, дрібну кору хвої та іншу органіку. Таким чином ви тільки прискорите життєздатність молодняку.

Висаджувати лише один саджанець зизифуса можна тільки для прикраси саду, так як рослина запилюється виключно перехресним методом. Щоб зизифус давав більше плодів, посадіть в саду кілька саджанців. Ідеальним варіантом вважається посадка зизифуса різних сортів.

У регіоні з помірним кліматом краще розводити рослину, яка має ранні терміни дозрівання плодів і добре переносить сильні морози.

Також рекомендуємо вам прочитати статтю про посадке рассады персика, представлену в блозі.

Крім цього, ви можете ознайомитися з ассортиментом рассады и саженцев нашого інтернет-магазину.

Інші статті
  • Правила висадки троянд.
    Правила висадки троянд.
    Помилки новачків при висадці троянд
  • Як і коли садити саджанці персика
    Як і коли садити саджанці персика
    Виростити дерево молодого персика у власному саду – мрія кожного садівника. Щоб гарантовано отримати хороший результат і достаток плодів у майбутньому, необхідно знати, як і коли правильно садити саджанці персика.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner